KEÇİÖREN ŞEHİT MUSTAFA ÜNAL ORTAOKULU

Okulumuz Ankara ili Keçiören ilçesinde bulunmaktadır. Okulumuzda 821 erkek 790 kız öğrenci bulunmaktadır.  Okulumuzda 28 derslik özel, özel eğitim sınıfları, kütüphane, arşiv, kantin, 5 idare odası, rehberlik servisi ve sığınak vardır. Okulumuzda eğitim öğretim veren 84 öğretmen ve 5 idareci vardır. 

Okulumuz bir temel eğitim okuludur. 11-15 yaş arası öğrencilere eğitim verilmektedir.  Okulumuzun vizyonu; Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda bölgesel ve il bazında rekabetçi, başarıda ilkleri paylaşan, çağdaş eğitim normlarına sahip, yenilikçi bir kurum olmaktır. Misyonumuz; Şehit Mustafa Ünal Ortaokulu olarak Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda derslerinde başarılı, davranışları uyumlu, özgüvenli, teknolojiyi kullanabilen, bilinçli alan tercihleri yapabilen, sanatsal duyarlılığı olan, sporla uğraşan ve sağlıklı olan, akademik yaklaşım tarzını benimseyen, erdemli ve ahlaklı, düşüncelerini ifade edebilen, kendini tanıyan, bilimsel projeler üretebilen, milli ve evrensel değerlere sahip, çevreye duyarlı bireyler yetiştirmektir. Okulumuzun vizyonu ve misyonu doğrultusunda; geleceğe umutla bakan, sağlıklı ve analitik düşünen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Okulumuz yerel ve ulusal alanda yarışmalar, etkinlikler, bilim gezileri, Erasmus+ projeleri, sportif ve kültürel etkinlik ve yarışmalara katılmaktadır. Okulumuzda Türkiye derecelerine sahip sporcular bulunmaktadır. TÜBİTAK tarafından yapılan bilim fuarları ve ortaokul öğrencileri arası yarışmalara katılım sağlanmaktadır. Akademik anlamada LGS sınavı ve Bursluluk sınavlarında çok önemli başarılar elde eden okulumuz Keçiören ilçesinde başarıları ile kendini göstermektedir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ